Bojová plemena psů

Je až neuvěřitelné, kolik lidí se dnes rozhodne pro pořízení bojového psa. Pokud i vy po takovém toužíte, své rozhodnutí si dobře promyslete. U každého psa se může probudit agrese. Tito psi k ní ale mají o něco málo větší sklon. Bohužel jsou napadení lidmi v souvislosti s bojovými plemeny více medializována.

Pejsci vyžadují důkladný a pečlivý výcvik. Každý páníček by tak měl umět svého psa zkrotit tehdy, když se vrhne na kolemjdoucí nebo na jiného psa. Stejně tak, pokud on sám je napaden, měl by reagovat přiměřeně. Bojového psa vždy doporučujeme pořizovat jako stěně. Tak máte největší šanci, že jeho výchovu a výcvik zvládnete bez problémů.

Jak se starat o bojového psa

Jak už jsme naznačili výše, každé bojové plemeno potřebuje řádný výcvik. Svého psa tedy cvičte už od štěněte. Naučte ho poslouchat na jméno a základní povely. S bojovým psem je dobré chodit na cvičiště, aby si zvykl na přítomnost dalších pejsků a naučil se s nimi komunikovat a vycházet.

Co vše budete potřebovat při výcviku bojového psa

Při výcviku se neobejdete bez vodítka, obojku a můžete se naučit využívat také píšťalku, po jejímž zapískání by měl pes k vám okamžitě přiběhnout. Dnes se tito psi k boji už samozřejmě nevyužívají. Nutně tedy nemusí být agresivní.

Jak se chovat k pejskovi doma

Doma mu dopřejte dostatek prostoru a choďte s ním alespoň třikrát denně na procházky. Vesměs se jedná o střední a velká plemena, která vyžadují více pohybu. Psi se rádi proběhnou, aportují a někteří z nich také milují pohyb ve vodě. Psa venčete vždy na vodítku. Na volno ho začněte pouštět tehdy, když vás bude poslouchat na slovo. Jestliže se rozhodnete s ním cestovat hromadným prostředkem, pořiďte mu náhubek.

Nejznámější bojová plemena

Americký buldok

Tento pes se původně využíval při lovu medvědů, později při býčích zápasech. Pokud mu dopřejete řádný výcvik, nemusíte se bát jeho kontaktu s dětmi nebo s ostatními psy. Jestliže mu ale chcete pořídit zvířecího kamaráda, udělejte to už v útlém věku. Pes je mohutný a svalnatý, při nedostatečném výcviku tak přemůže i svého majitele.

Americký pitbulteriér

Toto plemeno psa dosud nebylo uznáno Mezinárodní kynologickou federací. Bylo vyšlechtěno z menších teriérů. Pejsek má atletickou postavu. Jestliže mu není dán důsledný výcvik, může se projevit agrese a nadřazenost vůči ostatním pejskům. Jelikož má výborný svalový základ je i skvělým společníkem při delších procházkách.

Bulmastif

Tento silný a dominantní pes si rovněž našel mnoho příznivců mezi chovateli. Dbejte na důsledný výcvik, kterým potlačíte agresivní a dominantní chování. Při prvních známkách toho, že vás pes nerespektuje, je nutné zasáhnout. Dospělý pes váží až 60 kg. Pro průměrného člověka tak není jednoduché nezvladatelného psa udržet v klidu. Rozhodně by tak měli mít v rukách vodítko se psem jen dospělí, nikoliv děti nebo starší lidé.

Bulteriér

Tento pejsek je charakteristický svou delší hlavou, podle které ho vždy na první pohled poznáte. Jeho barva může být bílá nebo s barevnou maskou. Pes je silný, odvážný a také velmi přátelský. Ke štěněti se chovejte s láskou, abyste potlačili nepříjemné zážitky pro psa, které by později mohly vést k agresivnímu chování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno